Herbalist Bozkurtbey - vitiligo - kanser - siroz - diyet - bitkisel diyet
Site Ana Sayfası
Lotus100
FİTOTERAPİ NEDİR & FİTOTERAPİNİN KISA TARİHÇESİ
HASTALIKLAR VE TEDAVİLERİ
İYİLEŞEN HASTALARIMIZDAN TEŞEKKÜR
ARI SÜTÜ VE ARI POLENİ
ŞİFALI BİTKİLER SÖZLÜĞÜ
BOZKURTBEY'E ULAŞINÖKSEOTU
Yüksek tansiyonu düşürür. Nabzı yükseltir. Kalbin atışlarını artırır.
YÜKSEK TANSİYON

YÜKSEK TANSİYON KALP KRİZİNE YOL AÇABİLİR
Çok sık rastlanan ve çok önemli bir hastalıktır. Bir çok organda onarılmaz hasarlara yol açan yüksek tansiyon, beyin kanaması, göz bozuklukları, görme kaybı, felç olasılığı, böbrek hastalıkları ve daha az olmak kaydıyla kalp krizlerine yol açabilir. Tansiyon, kanın atardamar üzerindeki kuvvetidir. İki sayı ile kaydedilir. Kalp çarptığı andaki basınç yüksek tansiyonu oluşturur, küçük tansiyon ise, kalbin dinlendiği andaki kuvvettir. İki kere veya daha fazla yapılan ölçümlerde, 140/90 mmHg'nin üstünde çıkan rakamlar yüksek tansiyona işaret eder. Yüksek tansiyonun zamanla damar sertliğini hızlandırması söz konusudur.

Yüksek tansiyonda genetik faktörlerin rolü olduğu sanılıyor. Yaş ve kilo da nedenler arasındadır. Şişmanlıkla yüksek tansiyon arasında bağlantı olduğu iyi bilinir. Genelde hasta zayıflayınca, tansiyonu da düşer ve başka tedaviye gerek kalmaz. Çok tuzlu ve potasyumdan zayıf gıdalar yemenin tansiyonun çıkmasına etki ettiği ileri sürülmektedir. Potasyum kaybını önlemek için, sebzeleri buharda ya da az suda ve içine tuz koymadan pişirmek gerekmektedir.

Vejetaryenlerin tansiyonu genelde düşüktür. Bunun nedeni bol sebze tüketmeleri ve bu sayede bol potasyum almaları olabilir. Tuzun azaltılmasıyla beraber, yukarda bahsedilen doğru yöntemle yemek pişirmek, hafif yüksek tansiyonu ilaçsız da tedavi etmeye yetebilir.

BELİRTİLERİ
Çoğu zaman belirti vermeyen sinsi bir hastalıktır. Zaman zaman ense kökünde şiddetli baş ağrısı, bulantı-kusma, burun kanaması, yorgunluk, tatlıya düşkünlük, kulak çınlaması, bulanık görme, fazla idrar çıkarma gibi belirtiler gösterebilir.

HERBALİST BOZKURTBEY'İN BİTKİSEL REÇETESİ
Herbalist BOZKURTBEY'in ileri yüksek tansiyon rahatsızlıklarında da bitkisel reçeteleri mevcuttur. Siz de kronik olarak bu rahatsızlıktan mustarip iseniz ve daha ciddi bir hastalıkla karşılaşmak istemiyorsanız (BEYİN KANAMASI, BÖBREK YETMEZLİĞİ, KALP KRİZİ, GÖRME KAYBI) bu sorununuzdan tamamen ŞİFA bulabilmek için Herbalist BOZKURTBEY'e mutlaka danışınız ve bitkisel reçetelerini kullanınız.

İki ay süren tansiyon tedavisinin maliyeti 200 Euro dur.
GEÇMİŞ OLSUN
BAŞA DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

©Tüm Hakları Saklıdır - 2006 - Şifa Doğal Tedaviler Danışma Merkezi LTD. Şti.
bilgi@herbalistbozkurtbey.com


Kolon ve Rektum (Bağırsak) kanserleri - Pankreas Başı Kanseri - Mide Kanseri - Karaciğer Kanseri - Gırtlak Kanseri - Akciğer ve Bronş Kanserleri - Prostat Kanseri - Mesane Kanseri - Meme Kanserleri - Beyin Tümörleri - Tiroid Kanserleri - Lenf Kanserleri - Cilt Kanseri Türleri - Lösemi Türleri (ALL-AML-KML-KLL) - MDS Hastalığı - Çocuklarda Kanserler