Herbalist Bozkurtbey - vitiligo - kanser - siroz - diyet - bitkisel diyet
Site Ana Sayfası
Lotus100
FİTOTERAPİ NEDİR & FİTOTERAPİNİN KISA TARİHÇESİ
HASTALIKLAR VE TEDAVİLERİ
İYİLEŞEN HASTALARIMIZDAN TEŞEKKÜR
ARI SÜTÜ VE ARI POLENİ
ŞİFALI BİTKİLER SÖZLÜĞÜ
BOZKURTBEY'E ULAŞIN


B6 VİTAMİNİ
Vücutta diğer birçok vitaminden daha fazla hayati fonksiyonları destekleyici rol oynar. Karbonhidrat, yağ ve protein metabolizmasında yer alır. Hormonlar, kırmızı kan hücreleri, sinir hücreleri, enzimler ve prostoglandinlerin oluşumunda rol oynarlar. Ayrıca B6 vitamini iştahımızı, ağrıya karşı duyarlılığımızı, uyku düzenimizi, ruh durumumuzu etkileyen serotonin adlı maddenin yapımında da etkili olmaktadır.B6 vitamini eksikliğinde ani uykusuzluk ve santral sinir sisteminin çalışmasında bozukluklar oluşmaktadır.

B6 vitamini bağışıklık sistemini güçlendirir, kolesterol birikimine engel olarak kalbi korur, böbrek taşı oluşumunu engeller. karpal tunel sendromu, adet öncesi gerginlik sendromu, artritler, allerjiler , geceleri oluşan bacak kramplarının tedavisinde de kullanılır.

IZGARA TAVUK B6 VİTAMİNİ İÇERİR
PATATES B6 VİTAMİNİ İÇERİR
IZGARA BALIK B6 VİTAMİNİ İÇERİR


Klasik tıpta kesin tedavisi bulunmayan bir hastalık olan SEDEF hastalığı, Herbalist BOZKURTBEY'in bitkisel reçteleri ile 4 İLE 6 AY ARASINDA TAMAMEN İYİLEŞMEKTEDİR!BİTKİLERİN DOĞALLIKLARINA ZARAR VERMEMEK İÇİN SON TEKNOLOJİLERLE ELDE EDİLEN BİTKİ ÖZLERİ, DOĞANIN SAĞLIĞINI BİTKİ HÜCRESİNDEN İNSAN HÜCRESİNE TAŞIYARAK TÜM VÜCUDA ŞİFA DAĞITIRLAR
HERBALİST BOZKURTBEY'İN MUCİZEVİ BİTKİSEL REÇETELERİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE DOĞADAN GELEN ŞİFADAN FAYDALANMAK İÇİN TIKLAYIN
!
HERBALİST BOZKURTBEY, İNGİLTERE, KANADA, AMERİKA, LETONYA VE BALTIK ÜLKELERİNDE YAPTIĞI YILLAR SÜREN ARAŞTIRMALARIN SONUCUNDA ÇÖZDÜĞÜ BİTKİLERİN ŞİFRESİ SAYESİNDE KLASİK TIBBIN YETERSİZ KALDIĞI SEDEF (PSORİASİS) HASTALIĞINDA DOĞADAN GELEN TEDAVİLERİ UYGULAMAKTA VE TAM ŞİFA SAĞLAMAKTADIR!SEDEF HASTALIĞINDA TEDAVİ SÜRESİNCE ALINMAMASI GEREKEN BESİN VE İÇECEKLER


SUCUKSOSİSPASTIRMA
KIRMIZI ETTEN MAMUL HAYVANSAL PROTEİNLER
SİYAH ÇAY
KAHVE
ALKOLLÜ İÇECEKLER
TURŞULAR VE FERMANTE YİYECEKLER
ÇİKOLATA ÇEŞİTLERİ
SEDEF (PSORİASİS) NEDİR?
Psoriasis yunanca kaşınmak anlamına gelir. Psoriasis kalıcı bir hastalıktır. Sedef hastalığında kırmızı ve üzerinde sedefimsi beyaz pullar bulunan yaralar, özellikle kafa derisi, diz ve dirseklerde ortaya çıkar.

Bazı vakalar o kadar hafiftirler ki bu kişiler sedefleri olduğunu bile bilmezler. Bunun tam tersi bir şekilde psoriasis vücutta geniş alanları tutabilir. Psoriasis ailesel özellik gösterebilmesine rağmen, kişiden kişiye bulaşma özelliğine sahip değildir.

PSORİASİSİN SEBEBİ NEDİR?
Hastalığın nedeni bilinmemektedir. Bununla beraber son zamanlarda yapılan araştırmalar beyaz kan hücrelerindeki anormal fonksiyonun derideki enflamasyonu uyardığı saptanmıştır. Bu enflamasyon yüzünden, deride ki ölü hücreler daha hızlı bir şekilde 3-4 gün içerisinde dökülür. Derideki herhangi bir kesik, sıyrık veya yanıktan 10-14 gün sonra bu alanlarda sedefe ait bulgular çıkmaya başlar. Psoriasis boğaz enfeksiyonu gibi bazı enfeksiyonlardan ve bazı ilaçların alımından etkilenir. Kış aylarında cildin kuruması ve güneş ışığının azalması nedeni ile alevlenmeler görülür.

PSORİASİS TİPLERİ
Hastalık bir çok şekilde görülebilir. Hastalığın şiddeti, süresi, vücutta dağılımı ve şekli kişiden kişiye değişiklik gösterir. Sıklıkla açık kırmızı renkli lekeler şeklinde başlar. Zaman içinde genişleyerek üzerinde pullar gelişir. Yüzeydeki pullar kolaylıkla kaldırılabilirken, altta yerleşenler deriye daha yapışıktırlar. Bu kabuklar kaldırıldığında deri kanamaya hassasiyet gösterir. Bu kırmızı alanlar genişleyerek oldukça büyük alanları kaplayabilirler. Diz, dirsek, kasıklar ve cinsel bölge, kollar, bacaklar, avuç içi ve ayak tabanı, saçlı deri sedefin sık görüldüğü alanlardır. Daha çok hep aynı alanlarda görülme eğilimindedir.

Tırnaklarda ince çukurcuklar meydana gelebilir. Tırnaklar kalınlaşabilir ve yatağından ayrılabilirler.

Kıvrım bölgesindeki psoriasis koltuk altlarında, göğüslerin altında, kasıklarda kalçaların arasında ve cinsel bölgede görülür.

Guttat psoriasis genellikle çocukları ve genç erişkinleri etkiler. Genellikle bir boğaz enfeksiyonunu takiben küçük yağmur damlası biçiminde küçük kırmızı üzeri pullu noktacıklar şeklinde ortaya çıkar. Haftalar veya birkaç ay içinde kendiliğinden geriler.

Psoriasis vakalarının bir kısmında bir eklem rahatsızlığı da bulunabilir.Deri tutuluma yaygın olduğunda eklem bulguları da şiddetlenir. Bazen de deri lezyonları iyileştiğinde eklem bulguları da geriler.

PSORİASİS TANISI NASIL KONUR?
Dermatoloji uzmanları deri tırnak ve kafa derisini muayene ederek tanıyı koyarlar. Tanı da eğer bir şüphe var ise biyopsi alınır.

PSORİASİS NASIL TEDAVİ EDİLİR?
Tedavideki amaç inflamasyonu azaltmak ve ölü hücrelerin atılımını yavaşlatmaktır. Nemlendirici kremler pullanmayı azaltır, ölü hücrelerin atılımını kontrol altına alır ve kaşıntıyı azaltır.

Tedavi seçeneği hastanın genel sağlık durumu, yaşı, yaşam sitili ve hastalığın şiddetine göre belirlenir. Doktorunuz kortizon, sentetik D vitamini veya antralin içeren kremleri tedaviniz için verebilir. Bu tedaviler doğal güneş ışığı veya ultraviyole ışığı ile birlikte uygulanabilir. Çok şiddetli psoriasisli hastalar ışık tedavisi ile birlikte veya yalnız başına alınan hap tedavileri kullanabilir. Güneş ışınları psoriasise iyi gelir, fakat dikkatli olunmalıdır. Ultraviyole(mor ötesi) ışık tedavisi bu cihazın bulunduğu bir merkezde yapılabilir.

TEDAVİ TİPLERİ

Tedavi Öncesi

Tedavi Sonrası
Steroidler (Kortizon) - Kortizonlu krem, merhem, losyonlar sedefi geçici olarak iyileştirir ve hastalığı kontrol altına alır. Güçlü kortizonlu kremlerin deride incelme, kılcal damarlarda genişleme ve deri renginde değişiklik yapma gibi yan etkileri vardır.

Saçlı derinin tedavisi - Bu bölgenin tedavisi hastalığın şiddeti, saçların uzunluğu ve hastanın yaşam stili gibi faktörlere göre değişir. Bir çok çeşit bitkisel özlü özel şampuan, yağ, solüsyon tarzında ürün kullanılabilir. Bu tip ürünler kömür katranı veya kortizon içerirler. Hastalar saç diplerini tahriş etmeden nazikçe şampuanlamalıdır.


Tedavi Öncesi

Tedavi Sonrası
Antralin - Bu tedavi psoriasisli alanların kalınlığını azaltır. Ciltte hafif tahrişe, elbise ve deride hafif boyanmaya neden olur.

Vitamin D - Bitkisel olarak üretilmiş D vitamini olan kalsipotriol tedavide kullanılabilir. Bu tedavi sınırlı alanda psoriasisi olan hastalarda etkilidir ve diğer tedavilerle birlikte de uygulanabilir.Yan etkilerden kaçınmak için sınırlı miktarda uygulanır. Eczanelerde satılan sıradan D vitamini ilaçlarının sedef üzerine bir etkisi yoktur.

Işık tedavisi - Ilıman bölgelerde yaşayan psoriasis hastaları direk doğal güneş ışığından dikkatli bir şekilde yararlanabilirler. Fakat yapay veya doğal ultraviyole ışınları ile yapılan tedaviler Dermatoloji uzmanının kontrolü altında olmalıdır.Fakat kalici cozum degildir.

PUVA - Eğer psoriasis diğer tedavilere cevap vermiyorsa ve vücudun her yerinde sedef mevcutsa PUVA tedavisi kismen cozum olabilir.% 85-90 oranında faydalı olur. Bu tedavinin adı psoralen ve UVA kelimelerinin kısaltılması ile oluşur. Hastalar psorelen denen bir ilacı aldıktan sonra uygun miktarda ultraviyole A (UVA) ışığına maruz bırakılırlar. Hastalığın iyileşmesi için ortalama 25 seanslık 2-3 ay süren bir tedavi gerekir.Yılda 30-40 tedavi seansı hastalığı kontrol altında tutar. Psoralen göz lensinde biriktiğinden hastalar psorelen aldıktan sonraki 24 saat güneş gözlükleri takılmalıdır. Uzun süreli PUVA tedavilerinin kirışıkları ve deri kanseri riskini arttırdığı bilinmelidir. Bu nedenle PUVA tedavisi riskli ve gecici bir cozumdur.

Yukarıda bahsedilen tedaviler psoriasisde büyük oranda iyileşme sağlamalarına rağmen, kalıcı bir tedavi sağlamazlar.HERBALİST BOZKURTBEY'İN ÖZEL FORMÜLLERİ İLE SEDEF HASTALIĞININ BİTKİSEL TEDAVİSİ

Klasik tıpta maalesef sedef hastalığının tedavisi yoktur.Çünkü tıp bilimi bu konuyu dermatolojik bir rahatsızlık gibi görüp, tedaviye de bu anlamda yaklaşmakta ve sonuç alamamaktadır. BOZKURTBEY'in uzun araştırmalar sonucu ortaya koyduğu sonuç ise bir tez değil gerçeğin ta kendisidir.

Herbalist BOZKURTBEY'e göre sedef hastalığının oluşumu, sebepleri ve tedavisi şu şekilde gelişmektedir. Bu hastalık bir dermatolojik hastalık olmadığından sorun farklı yerlerde aranmalı ve tedavisi ona göre yapılmalıdır. Bu hastalık psikolojik kökenli olup, beyindeki nöron hücrelerinin düzenli çalışmaması, vücudun değişik organlarındaki işleyişi olumsuz etkiler bu da psikosomatik etkinin dozuna göre, bazen sinirsel kolit bazen de diyabet(şeker hastalığı) e sebep olabilir.

Genellikle sindirim sistemi üzerindeki olumsuz etkileri , almış olduğumuz hayvansal proteinleri, margarinleri ve benzeri toksik maddeleri hücre yapısı içerisinde ayrıştırılıp değerlendiremediğinden, kana karışan işlenmemiş protein kristallerini , diskılama ve idrar yolu ile dışa atması gerekirken, vücudun otoimmün sistemi tarafından bu organlarda (ince bağırsak-böbrek) tahribat yapmaması açısından engelleniyor.Eğer aksi olsaydı ciddi bir böbrek sorunu olan nefrit gibi bir hastalıkla veya kalp-beyin damarlarıyla ilgili bir tıkanıkla karşılaşacak olan vücudumuz, bu kristalleri ,vücudu korumak adına, üçüncü boşaltım organımız olan deri yoluyla dışarı atmaktadır.

Böylece, tedavisi mümkün olmadığını düşündüğümüz bu hastalık, aslında hayati önem taşıyan bir çok hastalığın önüne geçmek adına, vücudumuzun otoimmün sisteminin bir önlemidir.

Bu rahatsızlığın ana temeli olan psikolojik bunalımlar,korku,aşırı heyecan ve depresyon sebebi olan, hayatımızın akışındaki olaylar neticesinde, hassas karekterli, duygusal,iyi niyetli kişileri daha çok etkilemekte,ve beyinsel fonksiyonlarının olumsuz etkilediği bazı organları kısmen felç edip bazılarını da tembelleştirmektedirler.

Çalışma, araştırma ve gözlemlerim sonuçu, uzun yıllar binlerce çaresiz insan üzerinde %100 olumlu sonuçlar aldığım bu çaresiz hastalık,yukarıda da belirtmiş olduğum gibi, psikosomatik bir hastalıktır.

Deri uzerinde gorulen lezyonlar ise bu rahatsızlığın sadece semptomudur.

Beyindeki spazmin çözülmesi ve derideki lezyonların harici pomatlarla yok edilmesi ile bir daha görülmemek üzere yok olan bu hastalığın formülünü uzun yıllardır uyguladığım, hiç bir hastada tekerrür etmemiş , %10 oranındaki yenilemeler ise bir aylık ek bir terkip ile tamamen yok olmuştur. İki aylık tedavinin masrafı 350 Euro dur.

BU, BİTKİLERİN ÜSTÜN GÜCÜ ve BU KONUDA BİR REFORM YARATAN HERBALİST BOZKURT BEY'İN DÜNYA ÇAPINDAKİ HAKLI ÜNÜNÜN BİR ÜRÜNÜDÜR.


HERBALİST BOZKURTBEY'e GELMİŞ OLAN SEDEF HASTALIĞI İLE İLGİLİ TEŞEKKÜR VE BİLGİ MAİLLERİNİN BİR KISMINI AŞAĞIDA GÖREBİLİRSİNİZ.
---- Original Message -----
Subject: Sedef hastaligim hakkinda tesekkur.
From: Sermin Kagan
Date: Friday, February 18, 1998 3:27 AM
To: bilgi@herbalistbozkurtbey.com
Priority: Normal
(Aşağıdaki mail İngilizce'den Türkçe'ye tarafımızdan birebir olarak tercüme edilmiştir. İngilizce orijinali arşivimizde mevcuttur.)
KIYMETLİ İNSAN BOZKURTBEY.

EVLİLİK ARİFESİNDEKİ STRESİMDEN KAYNAKLANDIĞI DÜŞÜNCESİNDE OLAN DOKTOR
ARKADAŞLARIMIN,BİLGİLENDİRMELERİ İLE İNGİLTERE VE RUSYA DA BU KONUDAKI
UZMANLARA İKİ YILDAN BERİ TEDAVİ OLMAMA RAGMEN CAGRE BULUNAMAYAN SEDEF HASTALIĞIMI
4 AYDA TAMAMEN GEÇİRMENİZ BENİM İÇİN TAM BİR MUCİZE VE HAYATA BAĞLANMA
SEBEBİDİR.


ÜLKEMDE TAM BİR MİSYONER GİBİ BU BASARINIZI TÜM ÇARESİZ SEDEF HASTALARINA
İLETMEK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPARAKİNSANLIĞA BÜYÜK BİR HİZMETTE
BULUNACAĞIMA İNANİYORUM.

SAYGILAR

SANDA OZOLINA,Londra-Ingiltere.
---- Original Message -----
Subject: Sedef hastaligim ile ilgili bilgi ve tesekkur.
From: aysen mutlu
Date: Wednesday, June 21, 1996 5:47 AM
To: bilgi@herbalistbozkurtbey.com
Priority: Normal
Options: View Full Header | View Printable Version
Sayın Herbalist Bozkurtbey

Babamı kaybettiğim 86 yılından beri sedef hastasıyım. Zaman zaman kullanmış olduğum dermatolojik kremler sayesinde ve yaz mevsimlerinde iyileşmeler gösteren rahatsızlığımdan 10 yıldan beri maalesef tam bir kurtuluş olmamış idi.

Öğretmen olmam dolayısı ile, işyerimde çok fazla sorun yaşıyordum. Öğrencilerim bu konuda bilinçsiz olduklarından bana daima uzaktılar. Malumunuz bu da beni derinden yaralıyordu.

Sizinle tanıştığım uçak yolculuğu benim için hayata yeni bir başlangıç oldu diyebilirim. Dört ay gibi kısa bir sürede önerdiğiniz yerden alarak bilinçli bir şekilde kullandığım,bitkisel formüller içeren damlalarınız ve kreminiz sayesinde 10 yıllık kabustan tamamen kurtuldum.

Çok küçük çapta kalan izlerden de yakında kurtulacağıma inanarak size çok teşekkür ediyorum. İnançlı bir insan olarak önce Allah'ıma sonra size duacıyım.

AYSEN MUTLU

Adiyaman Fevzi Cakmak Lisesi.
---- Original Message -----
Subject: Sedef hastaligim ile ilgili bilgi ve tesekkur.
From: Yesim OLCAY
Date: Wednesday, July 12, 1999 21:12 PM
To: bilgi@herbalistbozkurtbey.com
Priority: Normal
Options: View Full Header
Sevgili Herbalist Bozkurtbey,

Dünyanın hiçbir yerinde çare bulamadığım SEDEF rahatsızlığımı 6 ayda
yok ettiniz! Bu çalışmalarınızı neden dünya genelinde yaygınlaştirmiyorsunuz?
Bu hastalık karşısında çaresiz kalan binlerce insanın size ihtiyacı var.

Sonsuz teşekkür ve saygılarımı sunarım.

Yesim OLCAY

Electra Klimalari Istanbul Bolge Mud.
NERİMAN HANIM ve POLİS MEMURU EŞİNİN SEDEF HASTALIĞI İLE İLGİLİ HİKAYELERİ
Neriman Hanım 1987 yılında çocuğunu bir trafik kazası sonucu kaybetmesiyle girdiği depresyondan kendine geldiğinde sedef hastalığı ile yaşamak zorunda kalmış , daha sonraki yıllarda dost ve akraba tavsiyesi ile gittikleri balıklı golde de sedef hastalığı yok olur gibi olduysa da vücudunun birçok bölgesinde bulaşıcı mantar rahatsızlığı baş göstermiş.

Mantar tedavisi ile uğraşırken yok olmaya yüz tutan lezyonlar daha aktif ve geniş şekilde ortaya çıkmış. Polis memuru olan eşinin ifadesi ile hayata küsmüş , intihar edecek boyuta gelmiş ve psikolojik tedavi görmeye başlamıs.

1994 'te gazete ilanı vasıtasıyla Şifa Doğal Ürünler denilen Herbalist BOZKURTBEY'in binlerce hastasını , iyileştirici formülleriyle mutlu ettiği firmayı bulmuşlar.

İlk iki ayda , başta ve kollardakı, daha sonraki dönemlerde ise vücudun diğer bölgelerinde ki lezyonlar yok olmuş. 8 aylık bir tedavi sonucu 8 yıldan beri çaresiz olan ve ölümün eşiğine getiren rahatsızlık tamamen yok olmuş. Onlara göre mucize , Herbalist Bozkurtbey' e göre yılların birikimi olan bu tedaviyi İzmir ve çevresinde benzer sorunları olan herkese tavsiye ediyorlar..
BU BİR MUCİZE DEĞİL
GERÇEK BİR SAĞLIK REFORMUDUR
---- Original Message -----
Subject: Sedef hastaligim ile ilgili bilgi ve tesekkur.
From: hasan dergah
Date: Tuesday, March 29, 1999 14:21 AM
To: bilgi@herbalistbozkurtbey.com
Priority: Normal
Options: View Full Header
Sayın Hocam,

İki aydan beri bitkisel formüllerinizle sedef hasatalığımı yenmeye
çalışıyorum. Fakat işlerim dolayısı ile bitkisel kokteyllerinizi düzenli
kullanamadığım gibi, perhizede uyamadım. Sadece göndermiş olduğunuz sedef
şampuanı ile yıkanmaya devam ediyorum, sonuçta bir değişiklik olur mü?
BU MAILE VERILEN CEVAP
Tabii ki bu hastaya verilen cevap olumsuzdur,mutlaka bitkisel ilaçların düzenli kullanılması yanında verilen perhize de uyulması , ilaçlara düzenli ve kesintisiz olarak devam edilmesi, ve bu tedavi döneminde stresten uzak kalınması gerekmektedir.Bunlar başarının grafiğinin çok önemli ölçütleridir.
BAŞA DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

©Tüm Hakları Saklıdır - 2006 - Şifa Doğal Tedaviler Danışma Merkezi LTD. Şti.
bilgi@herbalistbozkurtbey.com


Kolon ve Rektum (Bağırsak) kanserleri - Pankreas Başı Kanseri - Mide Kanseri - Karaciğer Kanseri - Gırtlak Kanseri - Akciğer ve Bronş Kanserleri - Prostat Kanseri - Mesane Kanseri - Meme Kanserleri - Beyin Tümörleri - Tiroid Kanserleri - Lenf Kanserleri - Cilt Kanseri Türleri - Lösemi Türleri (ALL-AML-KML-KLL) - MDS Hastalığı - Çocuklarda Kanserler