Herbalist Bozkurtbey - vitiligo - kanser - siroz - diyet - bitkisel diyet
Site Ana Sayfası
Lotus100
FİTOTERAPİ NEDİR & FİTOTERAPİNİN KISA TARİHÇESİ
HASTALIKLAR VE TEDAVİLERİ
İYİLEŞEN HASTALARIMIZDAN TEŞEKKÜR
ARI SÜTÜ VE ARI POLENİ
ŞİFALI BİTKİLER SÖZLÜĞÜ
BOZKURTBEY'E ULAŞIN
ALKOL TÜKETİMİ MİDE KANSERİ RİSKİNİ ARTIRIR


SİGARA KULLANANLARIN MİDE KANSERİNE YAKALANMA RİSKİ ÇOK YÜKSEKTİR


AŞIRI TUZ TÜKETİMİ MİDE KANSERİ ETKENLERİNDENDİR


SICAK İÇECEKLER MİDE KANSERİ RİSKİNİ ARTIRIR
MİDE KANSERİ NEDİR?

Kanserli Mide
Mide, sindirim sisteminin bir parçası olup, karnın sol üst kısmında diyaframın altında bulunur. Üst ucu yemek borusu ile balantılı, alt ucu ise kapıcı adı kullanılan halka şeklinde kapama kanalları ile oniki parmak barsağına bağlıdır.

Genellikle mukoza zarında gelişen kötü huylu tümörler çoğunlukla bez epitelinden kaynaklı olup %90 dan fazlası Adenokorsinom tipidir. geri kalan kısmı ise korsinoidler, lipomlar, liposorkomlar, lenfomalar gibidir.

Sağlık bakanlığı kanserle savaş dairesi başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, en çok ölüm nedeni olan kanserler arasında akciğer kanserinden sonra ikinci sırada yer almaktadır demiştir. Erkeklerde daha sık görülen bu hastalık, ülkemizdeki kanser vakalarının %8 ini oluşturmaktadır.

Kırsal bölgelerde, varoşlarda ve sosyo-ekonomik açıdan düşük seviyelerde bulunan kişilerde daha yaygındır.

NEDENLERİ:
Meyve-sebze tüketiminin azlığı, alkol ve sigara kullanımı, aşırı tuz tüketimi, yanlış beslenme alışkanlıkları, ızgara yiyecekler, tütsülenmiş, salamura edilmiş gıdaların sık tüketimi, kronik ülser, gastrit gibi mide hastalıkları, aşırı sıcak içeceklerin sık tüketilmesidir. A grubu kana sahip olanlarda daha sık görülmektedir. Dünyada ve ülkemizde sık görüldüğü bazı bölgeler varıdr ki bu da genetik faktörler ve yeme alışkanlıkları ile ilgisi olduğunu göstermektedir.

Dünyada Japonya, Çin, İrlanda, ülkemizde de Karadeniz bölgesinde sıkça karşılaşılmaktadır.


Endoskopide Mide Tümörü
TEŞHİS VE BELİRTİLERİ:
En çok antrum ve küçük kurvatürde görülen bu kanser türü, gelişmiş tanı yöntemlerine karşın erken teşhisinde henüz başarılı olunamamaktadır. Başlangıç safhasında yakalanabilmesi için endoskopik yöntemlerin uygun ve erken kullanılması gerekmektedir. Sıklıkla görülen hazımsızlık, iştahsızlık ve mide şişkinliği, kusma, yorgunluk, halsizlik , siyah dışkı ya da dışkıda görülen kan, aşırı kilo kaybı, başlıca belirtilerdir. Bu tür sorunlarla karşı karşıya iseniz zaman geçirmeden doktorunuza başvurmanız ve uygun göreceği tetkikleri yaptırarak hastalığınızın tanısını koydurmanız gerekmektedir.

Çift kontrastlı boryumlu mide grafisi ve gastroskopi, en duyarlı ve özgün teşhis yöntemidir.

KLASİK TEDAVİ:
Mide kanserlerinde ameliyat en belirleyici ve önemli tedavi yoludur. İlave olarak kemoterapi zaman zaman da radyoterapi uygulanmaktadır. Midenin tamamen alınması ya da sadece tümörlü dokunun çıkarılması gerekebilir. Lenfomalarda, Helicobacter Pylori enfeksiyonunu tedavi etmek hastaların %50sinde iyileşmeyi sağlamaktadır. İleri seviyede olanlarda ise kemoterapi (CHOP* tedavisi denen dörtlü tedavi) uygulanır.

*CHOP: Cylophosphamide, Doxorubicin / Hydroxydoxorubicin, Vincristine / Oncovin, Prednisone.

HERBALİST BOZKURTBEY'İN BİTKİSEL REÇETESİ
Ameliyattan önce veya sonra kullanılabilmekte olan bitkisel reçeteler, maalesef ameliyattan sonra 6 ay ile 1 yıl ortalama ömür biçilen bu hastalıktan mustarip olanların en büyük umudu olmaya devam etmektedir. Herbalist BOZKURTBEY'in geliştirdiği kişiye özel bu formüller, ithal bitki özleri içermekte olup 2şer aylık 3, bazen de 4 periyod kullanılmaktadır.

İlk iki ayda serbest kanser hücrelerini azaltarak yok eden (bir nevi bitkisel kemoterapi) yeni kitleler oluşmasını engelleyen bu reçeteler, ikinci iki aylık dönemde ise kitleleri küçülterek zamanla yok eder.

6 ile 8 aylık tedavinin sonunda hastaların büyük bölümü ölümü yenmektedirler. Tehlikeli ve ölümcül olan bu hastalıkta başarı oranı değişmekle birlikte 15 yıldan beri sağlıkla yaşayan yüzlerce kurtulmuş hasta mevcuttur. Mevcut klasik tedavilerle kesin olarak baş edilemeyen bu rahatsızlıkta teşhis konduktan sonra zaman geçirmeden BOZKURTBEY'e başvurunuz.

Taşlı yüzük hücreli karsinom, adenokorsinom ve diğerlerinde 2 aylık reçete bedeli 1200 Euro masraf gerektiren bu uygulamalar sizi ya da bir yakınınızı hayata bağlamanın yolu olabilir.

GEÇMİŞ OLSUN
BAŞA DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

©Tüm Hakları Saklıdır - 2006 - Şifa Doğal Tedaviler Danışma Merkezi LTD. Şti.
bilgi@herbalistbozkurtbey.com


Kolon ve Rektum (Bağırsak) kanserleri - Pankreas Başı Kanseri - Mide Kanseri - Karaciğer Kanseri - Gırtlak Kanseri - Akciğer ve Bronş Kanserleri - Prostat Kanseri - Mesane Kanseri - Meme Kanserleri - Beyin Tümörleri - Tiroid Kanserleri - Lenf Kanserleri - Cilt Kanseri Türleri - Lösemi Türleri (ALL-AML-KML-KLL) - MDS Hastalığı - Çocuklarda Kanserler